Windows Hosting

Aralık 22, 2016 | Kategori: Web Hosting

Merhabalar,

Bu yazımızda sizlere windows hosting hakkında bilgilendirme yapacağız.

Windows Hosting nedir?

Windows hosting, windows alt yapısı ile kurulmuş bir sunucu üzerinden açılan hosting hesaplarına verilen isimdir. Hosting hizmetlerinin linux ve windows olarak ayrılmasının altında yatan temel nedende budur zaten. Linux ve windows hosting hesaplarının destekledikleri yazılımlar birbirinden farklıdır. Windows ücretli bir işletim sistemi olması nedeni ile kendi birleşenlerini kullandırmaktadır. Linux ise açık kaynak kodlu bir sistemdir ve istenildiği gibi geliştirilebilir.

windows hostingler asp.net çatısı altında birleşmektedir. Eğer asp ile kodlanmış bir web siteniz varsa bu web sitesini linux hosting ile çalıştırmak sorunlara neden olacaktır ve web siteniz açılmayacaktır. Ancak windows hosting hizmeti ile kullanmanız web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

Windows hosting hizmetleri pek tercih edilen bir sistem değildir maalesef. Bunun nedeni yukarıda´da belirttiğimiz gibi windows kendi bileşenlerini ücretli olarak sağlamaktadır. Hal böyle olunca webmasterlar php yazılımlara yönelmekte ve asp geliştiricilerinin sayısı oldukça az durumdadur.

Az olan asp.net geliştiricide yazılım fiyatlarını daha yüksek yapmaktadır. Bilindiği gibi az olan her zaman daha kıymetlidir.

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.