Directadmin Hosting Kontrol Paneli

Mayıs 28, 2011 | Kategori: Directadmin

Merhaba bu yazımda directadmin hosting kontrol paneli sizlere anlatmaya çalışacağım.

Web hosting firmaları, uzunca bir süredir, 3 kontrol panel üzerinde tercih yapmakta ve kullanmaktadır. Bunlar directadmin, plesk ve cpanel dir.

Bu seçeneklerin tamamı profesyonel ve ücretli hosting kontrol panelleridir. Ücretsiz hosting kontrol panel seçenekleri de mevcut fakat, sürekli destek ve güncellemeler dikkate alındığında, ücretsiz hosting kontrol panel kullanmak profesyonel bir seçenek olarak görünmemektedir.

Ücretli bu 3 seçenek üzerinde en uygun fiyat directadmin hosting kontrol panel tarafından sunulmaktadır. Bu durum directadmin hosting kontrol panel kullanımını daha da yaygınlaştırmaktadır.

Biz, linux hosting kontrol panel tercihimizi 7 yıldır directadmin hosting kontrol panelden yana yaptık. Öncesinde de 4 yıl kadar linux hosting hizmetlerimizde cpanel kullanmaktaydık.
Peki directadmin hosting kontrol paneli seçmemize ve hala kullanmamıza sebep olan etkenler nelerdir? Maddelendirmek gerekirse:

Kullanımının çok kolay olması, admin, bayi ve kullanıcı seviyesi kullanım seçeneklerinin çok rahat olması.

Diğerleri ile kıyaslandığında çok hızlı olması. Bunda en büyük etkenin kodlama dili olduğunu düşünüyoruz. Cpanel e kıyasla bize göre gereksiz görünen bazı özelliklerinin olmaması ve bunun da hıza yansıması. Plesk ile kıyaslandığında ise inanılmaz bir hız farkı göze çarpmaktadır.

Ayrıca directadmin diğerlerine kıyasla sunucuyu neredeyse hiç yormamakta ve yük oluşturmamaktadır. Buda panel tercihinde çok önemli bir husustur.

Destek seçenekleri. Directadmin kontrol panel desteği gerektiğinde, directadmin forumları, help sayfası ve e-mail ile destek tercih edilebilmekte. Forumları ve help sayfası her türlü hususta problem çözümü sağladığını söyleyebiliriz.
Yine de içinden çıkamadığınız, forum ve help sayfasında çözüm bulamadığınız konularda support@directadmin.com a göndereceğiniz her türlü directadmin sorunuza cevap gelmekte, çözüme kavuşturulmakta ve gerekirse, sunucu bilgilerinizi vermeniz halinde kendileri tarafından probleminize müdahale edilerek çözülebilmektedir.
Bu, directadmin yeni kullanıcıları için oldukça büyük bir avantajdır.
Tabi tüm bu destek seçenekleri için ingilizcenizin olması şarttır zira tek destek dili ingilizcedir.

Ayrıca Datatelekom Telekomünikasyon Hizmetleri Ltd. Şti directadmin hosting kontrol panel sayfası da size türkçe hizmet sunmakta ve directadmin kullanımı hususunda kullanıcılara yardımcı olmaktadır.
Directadmin Hosting Kontrol Panel Kullanımı ve Destek

Son olarak fiyat.. İşte bu bizce directadmin için en büyük tercih sebebidir. Yukarıda saydığımız tercih sebeplerine bir de fiyatlar eklendiğinde, directadmin hosting kontrol panel bizce en stabil ve tercih edilebilirliği yüksek linux hosting kontrol paneli olarak 1 numarada yerini almaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda sizlere tavsiye edebileceğimiz linux hosting kontrol paneli DIRECTADMIN olacaktır.

Directadmin Hosting kontrol pane kullanımında aklınıza takılan her türlü hususta yada kullanımda karşılaştığınız her türlü problemde Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Yeni makalelerle tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.

Serdar Said GÜNEY
Datatelekom Telekomünikasyon Hizmetleri Ltd. Şti.“Directadmin Hosting Kontrol Paneli” için 2 Yorum

Samet Özcan

Mayıs 28th, 2011 saat 00:22

oldukça faydalı bi yazı. directadmin paneli nerden alabiliriz acaba?

Serdar Güney

Ekim 12th, 2017 saat 19:43

https://www.sunucuturkiye.com adresinden hem dedicated server / vds server hem de directadmin panel kiralayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.